259908718
IT Blog Ömer DURAN

Microsoft Teams ile Toplantı Zamanlama

31.01.2021
134
Microsoft Teams ile Toplantı Zamanlama

Teams ile toplantı ayarlama artık çok kolay ! Üstelik ücretsiz olması ile avantajları da fazladır. Teams üzerinden toplantı zamanlayıp kullanıcılara davet gönderme, bildirim gönderme vs. gibi özellikleri ile hayatımızı kolaylaştırıyor. Bu makalemde sizlere Teams üzerinden toplantı zamanlama konusunu anlatacağım.

Teams ekranında Toplantılar / Toplantı zamanla adımlarını takip ediyoruz.

Çıkan pencerede, toplantıya isim verilebilir, ve toplantının zaman aralığını belirtebilirsiniz. Planla butonu ile toplantı zamanlama bir kısmı tamamlanmış olur.

Toplantınız tamamlandı, şeklinde gelen bildirim ekranında toplantı davetini kopyalayabilir, Google takvim üzerinden paylaşabilirsiniz.

Google Takvim ile paylaş ekranında üstte bulunan tüm gün seçeneğini tiklerseniz, toplantı her gün tekrarlanmış olur. yanında bulunan seçeneklerde standart olarak eklenmiş seçenekleri seçebilir veya özel filtreleme yapabilirsiniz. Google Meet video konferans görüşmesi eklenebilir. Davetlilere dakika vererek bildirim gönderilebilir, Teams ekranında resminizin üzerinde ki simge rengini seçebilirsiniz. Toplantı için uygunluk durumunu belirtebilirsiniz. Aşağıda not alanında ise davetlilere gidecek toplantı bildirimidir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright © 2020 Omer DURAN