IT Blog

Office 365 Etki Alanı Ekleme

22.08.2022

Bu makalemde sizlere Office 365 üzerinde Domain (etki alanı) nasıl ekleneceğini anlatacağım. Bu kurulum için öncelikle bir Domain’ e ve Office 365 aboneliğine sahip olmanız gerekiyor. Benim ortamımda Godaddy üzerinde mevcut bir alan adı ve Office 365 E5 deneme sürümü mevcut.

İlk adımımız Office 365 Admin Center alanına giriş yapıyoruz. Giriş ekranında Ayarlar/Etki alanları sekmesine giriyoruz.

Resim-1

Gelen ekranda Domain eklemek için Etki alanı ekle butonuna basıyoruz.

Resim-2

Diğer ekranda ise, sahip olduğumuz alan adını belirtilen yere giriyoruz.

Resim-3

Bu ekranda, alan adımın nerede bulunduğu Office 365 tarafından görülüyor ve DNS ayarlarını manuel yapmak istemiyorsanız en üstteki önerilen seçeneği seçip ilerleyebilirsiniz. Biz bu ekranda DNS ayarlarını manuel yapacağımız için Kendi DNS kayıtlarınızı ekleyin seçeneğini seçerek devam edeceğiz.

Resim-4

DNS kayıtlarını ekleyin ekranında bize verilen MX, TXT, CNAME gibi DNS kayıtlarını alan adını yönettiğimiz panelde DNS yönetimi ekranına eklememiz gerekiyor. Bu sayede bu alan adının bize ait olduğunu doğrulamış oluyoruz.

Resim-5

Tüm aşamalar bittikten sonra Devam butonu ile işlemi sonlandırıyoruz. Office 365 panelinde Giriş ekranına tekrar döndüğümüzde, alan adımızın oluşturulduğunu ve kurulum tamamlandı olarak işaretlendiğini görebiliriz. Ben bu adımları daha önceden tamamladığım için alan adımın durumu iyi durumda olarak görünüyor.

Resim-6

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright © 2022 Omer DURAN